Nie wszystkie długie kolczyki pasują do każdego typu twarzy i ubioru. Sprawdź, jak nosić długie kolczyki :)

Długie kolczyki - jak je nosić?

Zakładając wiszące, długie kolczyki w prosty sposób można zwrócić na siebie uwagę i przy tym podkreślić indywidualny charakter danej stylizacji. Jednak przy mnogości ich wzorów nie wszystkie długie kolczyki pasują do każdego typu twarzy i ubioru...

Jest kilka zasad, które warto znać zanim zakupi się wymarzone, długie kolczyki.

Długie kolczyki należy dopasować do kształtu twarzy

Tak, jak i w przypadku doboru fryzur posiadaczki owalnych twarzy są szczęściarami, ten problem ich nie dotyczy, mogą nosić kolczyki o dowolnych kształtach. Jednak w przypadku kobiet o innym kształcie twarzy sprawy się komplikują i mają się następująco:

  • Twarz okrągła - kobiety o takiej twarzy powinny unikać kolczyków w kształcie kół, natomiast wybierać dla siebie formy podłużne, np. długie łańcuszki. Sprawdzą się też tzw. kolczyki frędzle, które wysmuklą i wydłużą twarz. W przypadku twarzy okrągłej kolczyki mogą nawet sięgać do ramion.
  • Twarz prostokątna - do złagodzenia ostrych rysów twarzy świetnie nadają się kolczyki o regularnych kształtach np. w formie koła, owalu, łezki.
  • Twarz trójkątna - należy wybierać kolczyki, które zrównoważą kształt podbródka z czołem. Nie należy też przesadzać z długością kolczyków, przez to twarz może wydać się jeszcze bardziej spiczasta. Największy element kolczyków powinien znajdować się na linii brody. Najlepiej pasują np. tzw. kolczyki żyrandole, te o trójkątnym kształcie lub łańcuszkowe zakończone jakimś ciekawym detalem.

Długie kolczyki warto dopasować do okularów

Przy cienkich oprawkach w neutralnym kolorze można założyć nieco bardziej dekoracyjne i masywniejsze kolczyki. Sprawa ma się odwrotnie, w przypadku kolorowych i grubych oprawek. Wtedy poleca się delikatniejsze i bardziej minimalistyczne wzory kolczyków.

Dobór kolczyków do stylizacji i okazji

Długie kolczyki wykończone połyskującymi detalami najbardziej pasują do wieczorowych i formalnych stylizacji

  • Kolczyki pozbawione dużej ilości ozdób sprawdzą się na co dzień
  • Wiszące kolczyki nie pasują do sportowych stylizacji
  • W przypadku zakładania długich kolczyków dobrze zachować umiar w doborze pozostałych elementów biżuterii. To kolczyki mają przykuwać uwagę.

Dopasowanie kolczyków do fryzury

Długie kolczyki kaskadowe, jak i te łańcuszkowe pasują do upięć, koków i krótkich włosów.

  • Duże kolczyki w kształcie kół, serc pasują do na wpół związanych włosów
  • Przy włosach długich i rozpuszczonych najlepiej sprawdzą się kolczyki wykonane z jednego elementu, by nie plątały się we włosy

Jak widać jest się nad czym zastanawiać, ale dzięki tej wiedzy będzie Wam na pewno prościej. Długie kolczyki o różnych kształtach i wzorach czekają na zakup w ofercie Maya Boo.

Może zainteresują Cię inne wpisy z tej kategorii?

Polecamy!