W promocji
Soft Blanket Votive
Soft Blanket Votive
11,00 zł 8,90 zł
szt.
 Black Cherry Votive
Black Cherry Votive
11,00 zł 8,90 zł
szt.
Świeca mała Stone Washed Suede
Świeca mała Stone Washed Suede
49,00 zł 43,00 zł
szt.
Blush Bouquet Votive
Blush Bouquet Votive
11,00 zł 8,50 zł
szt.
Midsummer's Night Votive
Midsummer's Night Votive
11,00 zł 8,50 zł
szt.
Wosk Warm Cotton
Wosk Warm Cotton
19,90 zł 17,00 zł
szt.
Świeca sojowa Truskawki z Bitą Śmietaną
Świeca sojowa Truskawki z Bitą Śmietaną
55,00 zł 48,00 zł
szt.
Producenci
Dzwonki wietrzne
Dzwonki wietrzne

Z kolei na Dalekim Wschodzie dzwonki wietrzne znajdowały się w świątyniach oraz domach i miały zapewnić domownikom pomyślność.

Dziś, dla większości z nas, dzwonki wietrzne to najczęściej po prostu forma pięknej ozdoby domu, altany, tarasu lub balkonu. 

Jeśli chodzi o budowę, to najczęściej spotykamy dwa rodzaje dzwonków wietrznych: dzwonki wietrzne bambusowe oraz dzwonki wietrzne metalowe.

Niezależnie od materiału, konstrukcja dzwonków jest taka sama. Standardowy dzwonek zbudowany jest z kilku metalowych lub bambusowych rurek, które powieszone są na sznurkach. 

Dzwonki wietrzne wydają bardzo kojący i przyjemny dźwięk i właśnie to jest ich największa zaleta. Poruszane wiatrem będą grały jedyną w swoim rodzaju muzykę matki natury.

Jednak dzwonki wietrzne to nie tylko ozdoba, ale także sposób na zatrzymanie złej energii przed dostawaniem się do naszych wnętrz. Według zasad feng shui, dzwonki powietrzne należą do tak zwanych remediów ochronnych. 

Dzwonki wietrzne posiadają naturę różnych żywiołów - w zależności od materiału z jakiego są wykonane, a także od kształtu, czy koloru. Dzwonki wietrzne można montować w dowolnym miejscu. Jednym z nich są drzwi wejściowe, dzięki czemu będziemy słyszeć ich dźwięk za każdym razem przy otwieraniu drzwi. Dobrym pomysłem jest też powieszenie dzwonka na klatce schodowej lub na przykład nad biurkiem w pracy.

Dzwonki wietrzne - DIY

Dzwonki wietrzne pojawią się w naszej ofercie w niedalekiej przyszłości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dzwonek wykonać samodzielnie w domu i cieszyć się oryginalną ozdobą już teraz.

Aby stworzyć własny, unikatowy dzwonek wietrzny potrzebujesz przede wszystkim chęci i takiego miejsca jak garaż, strych, piwnica lub skrytka. I oczywiście odrobinę fantazji i kreatywności.

Dzwonki wietrzne możesz wykonać dosłownie z wszystkiego, co znajdziesz w miejscach, w których odkładasz tzw. “przydasie”. Mogą to być na przykład stare klucze, sztućce, listewki, które dodatkowo możesz pomalować na dowolny kolor. Najprostszy dzwonek stworzysz odwracając doniczkę i mocując do niej np. kapsle lub guziki na sznurkach. Sądzimy, że jak zaczniesz szukać, sama odkryjesz, co w Twoim domu najlepiej sprawdzi się jako materiał na dzwonek.

Tekst: Grzegorz Lewandowski

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl