Woski zapachowe do kominka – wszystko co warto wiedzieć!

Woski zapachowe do kominka – wszystko co warto wiedzieć!

Jeśli lubisz otaczać się pięknymi zapachami, to z pewnością zainteresują cię woski zapachowe do kominka. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych świec zapachowych. Woski zapachowe do kominka mają kilka zalet, dzięki którym dla niektórych osób będą nawet o wiele lepszą formą otaczania się zapachami od świec. Z tego wpisu dowiesz się wszystkiego co warto wiedzieć o woskach do kominków.

Co to jest wosk do kominka?

Wosk zapachowy do kominka wygląda bardzo niepozornie. To taka mała kosteczka, która przypomina jakąś słodką, kolorową przekąskę. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z wosku, często nie wierzą, jak bogatą gamę aromatów może skrywać taki wosk. Woski zapachowe do kominka to po prostu małe porcje wosku, który używany jest do produkcji klasycznych świec zapachowych. To dokładnie ten sam materiał, tyle tylko, że nie jest umieszczony w szklanym opakowaniu i nie jest w nim zatopiony knot. Poznaj najważniejsze zalety wosków zapachowych do kominka.

Najważniejsze zalety wosków do kominka

Przede wszystkim warto wspomnieć o aspekcie ekonomicznym. Woski zapachowe do kominka sprzedawane są w małych porcjach, a dzięki temu ich cena jest bardziej przystępna od ceny świec zapachowych. Dodatkowo mniejsza cena sprawia, że możemy kupić więcej różnych zapachów i przetestować nowe aromaty w poszukiwaniu takiego, jaki będzie nam bardziej odpowiadał.

Choć woski zapachowe do kominka są małe, to są bardziej wydajne. To ty decydujesz ile wosku użyjesz i jak intensywnie będzie pachnieć w twoim domu. Rozpalony kominek z woskiem możesz w każdej chwili zgasić i odpalić ponownie później, Mało tego, nawet po całkowitym zastygnięciu, wosk możesz ponownie użyć.

Kolejną zaletą wosków jest to, że możesz dowolnie łączyć różne zapachy. W ten sposób możesz dowolnie eksperymentować i tworzyć własne mieszanki zapachów.

Jak palić woski zapachowe?

Woski zapachowe należy roztopić w specjalnym kominku. Taki kominek musi składać się z misy, do której wkładamy wosk oraz z części pod misą, do której wkładamy rozpalony podgrzewacz. W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych kominków do wosku, które nie tylko są praktyczne, ale mogą stanowić także piękną dekorację.

Podczas palenia wosków warto pamiętać o kilku szczegółach. Nie warto wkładać do misy od razu całej kostki. Najlepiej zacząć od mniejszych kawałków, sprawdzić, czy uzyskana intensywność zapachu nam odpowiada, a w razie potrzeby, dołożyć więcej. Pamiętaj także, aby podgrzać wosk przy pomocy bezzapachowych podgrzewaczy, aby cieszyć się wybranym aromatem wosku.

Naturalnie pamiętaj także o bezpieczeństwie. Zwłaszcza jeśli masz w domu małe dzieci lub zwierzęta. Kominek umieść w bezpiecznym miejscu, czyli takim, które jest niedostępne dla dzieci oraz pupili.

Jak usunąć wosk z kominka?

Aby usunąć wosk zapachowy z kominka musimy poczekać aż wosk ostygnie. Możemy go wtedy usunąć na przykład zakładając jednorazową rękawiczkę lub poprzez ręcznik papierowy. Najlepiej, aby wosk nie był całkowicie zastygnięty, ponieważ wtedy możemy mieć kłopoty z jego usunięciem z kominka. Naturalnie jeśli wosk całkowicie zastygnie, to dalej będziesz mogła go usunąć z kominka. W takiej sytuacji trzeba po prostu włożyć kominek z woskiem na kilka minut do zamrażarki. Po wyjęciu usuwasz wosk np. nożem lub łyżeczką. Pamiętaj także, aby po każdym użyciu umyć kominek. Szczególnie, jeśli planujesz następny razem użyć wosku o innym zapachu.

Jak przechowywać woski zapachowe?

Aby długo cieszyć się aromatem wosków, bardzo ważne jest prawidłowe przechowywanie wosku po użyciu. Najlepiej sprawdza się zawinięcie wosku w folię aluminiową, a następnie włożenie wosku do pudełka i odłożenie w chłodne miejsce. Półka nad grzejnikiem lub kominkiem to nie jest doby pomysł. Ciepło sprawi, że wosk będzie powoli tracił swoje właściwości.

Może zainteresują Cię inne wpisy z tej kategorii?

Polecamy!