Kadzidła i kadzidełka – wyjątkowe zapachy do twojego domu

Kadzidła i kadzidełka znane już były w starożytności. Od zawsze wykorzystywano je podczas rytuałów religijnych, medytacji ale także w medycynie naturalnej oraz kosmetyce, czy nawet kuchni. Kadzidła i kadzidełka uwalniają zapach podczas procesu spalania. Kadzidła i kadzidełka zapachowe są gwarancją orientalnego i przyjemnego zapachu w twoim domu. Wystarczy zapalić kadzidło i poczekać, aż dom, sklep lub biuro, wypełnią się wspaniałymi aromatami.

W naszej ofercie znajdziecie wysokiej jakości kadzidła i kadzidełka naturalne Masala wykonane według starożytnej, tradycyjnej receptury ajurwedyjskiej z Indii. Macie do wyboru kadzidełka o wielu różnych zapachach tworzone ręcznie w Indiach z wysokiej jakości składników naturalnych. Kadzidełka Aromatika są ręcznie zwijane w Indiach przy użyciu naturalnych żywic, ziół oraz olejków aromatycznych.

Kadzidełka mogą mieć różne formy, a do ich używania niezbędna jest odpowiednia podstawka lub pojemnik. Najczęściej spotykamy kadzidełka długie w postaci cienkich patyczków lub kadzidełka stożkowe.

Kadzidła stożkowe

Kadzidełka stożkowe typu backflow, które znajdziecie w naszej ofercie, zostały wyprodukowane przez firmę Stamford. W kadzidełkach stożkowych backflow dym spływa z góry do dołu podstawki, tworząc mgiełkę. Kadzidełka Stożkowe Stamford Backflow należy stosować ze specjalnymi kominkami z otworami typu Backflow – kadzielnica z przepływem zwrotnym. Budowa stożka pozwala na to, aby dym spływał po kominku niczym kaskada wodna.

Moc kadzidła

Kadzidełka mają ogromną moc. Ich zapach i aromat potrafi nas pobudzić lub wyciszyć. W zależności od naszego nastroju, możemy dobrać odpowiedni aromat. Kadzidełka mogą mieć także właściwości prozdrowotne. Kadzidełka naturalne mogą wykazywać właściwości antydepresyjne lub udrażniające drogi oddechowe.

Oprócz wyżej opisanych walorów, kadzidła i kadzidełka mogą być dodatkowym elementem wystroju wnętrza. Kadzidła oraz kadzidełka można także z powodzeniem wykorzystać w zastępstwie tradycyjnych odświeżaczy powietrza. Z kolei kadzidełka ziołowe można wykorzystywać w aromaterapii.

Kadzidełka tybetańskie

W naszej ofercie znajdziesz tradycyjne kadzidełka indyjskie. Bardzo dużą popularnością cieszą się kadzidła i kadzidełka o zapachu białej szałwii, różane i o zapachu lawendy. Dużą popularnością cieszą się również kadzidełka tybetańskie – Himalaya. Są to wysokiej jakości kadzidła szczególnie popularne w Tybecie, Indiach, krajach Arabskich oraz Chinach. O ich wyjątkowości najlepiej świadczy fakt, że ich kompozycja zapachowa została wytworzona z 35 ziół, żywic oraz olejków zapachowych. Aromat tych kadzidełek zapachowych pozytywnie wpływa na zdrowie i przyciąga dobrą energię. Dodatkowo skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy i długo pozostaje w pomieszczeniu. Kadzidełka tybetańskie Himalaya wytwarzane są ręcznie w Nepalu przez tamtejszych zakonników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kadzidełek.