Łańcuszki

Łańcuszki, które znajdziesz w ofercie MayaBoo, to zarówno minimalistyczne złote łańcuszki, jak i srebrne łańcuszki o różnej grubości splotu. Posiadamy w naszej ofercie tylko najwyższej jakości łańcuszki: srebrne łańcuszki, złote łańcuszki oraz łańcuszki ze stali.

Łańcuszki można nosić jako oddzielny element biżuterii, a także ozdobić złotą lub srebrną zawieszką, medalikiem lub krzyżykiem. Przepiękne łańcuszki w naszej ofercie występują w różnych rozmiarach. Zapraszamy do poznania naszej oferty.

Łańcuszki

Srebrne łańcuszki i złote łańcuszki to biżuteria, którą każdy z nas zna z dzieciństwa. Łańcuszki tradycyjnie sprawiamy w prezencie na roczek, chrzciny, czy komunię. Zazwyczaj takie łańcuszki wręczamy z krzyżykiem lub medalikiem.

Jednak łańcuszki, to także doskonały prezent dla kobiety w każdym wieku, niezależnie od okazji. Wiele kobiet lubi nosić łańcuszki, a jeszcze więcej lubi naszyjniki, zwłaszcza na wyjątkowe okazje. A łańcuszki umożliwiają skomponowanie własnego naszyjnika, dobierając do łańcuszka dowolną zawieszkę, wisiorek, czy krzyżyk.

Jaki łańcuszek wybrać?

Polecamy przede wszystkim srebrne łańcuszki oraz złote łańcuszki. Dlaczego? Te dwa szlachetne metale są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Łańcuszki ze srebra  oraz złote łańcuszki są też właśnie z tego względu najlepszym wyborem na prezent. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór klasycznych łańcuszków ze złota i srebra, które możesz łączyć z inną biżuterią.

Jeśli nie kierujesz się wyłącznie gustem, a na przykład także portfelem, to najlepszym wyborem będzie srebrny łańcuszek. Srebrne łańcuszki są tańsze niż złote łańcuszki, a dodatkowo pasują do większości ubrań i kolorów.

Powszechnie przyjęło się uważać, że srebrne łańcuszki o wiele lepiej pasują do codziennych stylizacji, a złote łańcuszki bardziej pasują na wyjątkowe okazje, ale tak naprawdę jest to tylko i wyłącznie kwestia twojego stylu i wyboru.

Wybierając łańcuszek na prezent i nie znając kompletnie gustu tej osoby, możesz sobie poradzić na inny sposób. Dobierz łańcuszek do jej typu urody. Srebrne łańcuszki damskie będą dobrze wyglądać na szyi kobiety o ciemnych włosach oraz o jasnej karnacji i oczach.

Z kolei złote łańcuszki damskie będą pasować do kobiet o jasnych włosach, ciemniejszej cerze i oczach.

Srebrne łańcuszki i złote łańcuszki – rozmiar oraz sploty

Gdy szukasz łańcuszka, który będzie Ci się podobał zwracasz uwagę przede wszystkimi na dwie sprawy – na długość łańcuszka oraz jego splot.

Na długość łańcuszek powinien być dobrany do sylwetki oraz naszych potrzeb. Osoby niższe mogą swobodnie dobierać zarówno srebrne jak i złote łańcuszki krótkie, jak i dłuższe modele. Wśród popularnych krótkich modeli są łańcuszki celebrytki, które mają około 40 cm długości. Z kolei osoby wyższe lub masywniejsze powinny sięgać po srebrne łańcuszki i złote łańcuszki w dłuższych rozmiarach, aby nie zaburzać proporcji.

Rodzaj splotu to kwestia indywidualna. Najpopularniejszym splotem jest pancerka, a tuż za nim żmijka. Splot pancerka różni się od żmijki tym, że ma mniej ściśle ułożone ogniwa oraz ogniwa są wyraźnie większe.

Zapraszamy do obejrzenia naszych łańcuszków – jesteśmy przekonani, że znajdziesz wymarzony łańcuszek dla siebie lub na prezent.