Jak palić kadzidła i kadzidła patyczki?

Tradycja palenia kadzideł ma bardzo długą historię przede wszystkim w Azji. Odgrywa tam bardzo ważną rolę w codziennym życiu. U nas kadzidła palimy przede wszystkim ze względu na zapach, rzadziej ze względu na wierzenia. Niezależnie jednak od tego, z jakich względów sięgasz po kadzidła, kiedyś musiał być twój pierwszy raz. Wtedy właśnie pojawia się pytanie: jak palić kadzidła?

Choć dla wielu osób, odpowiedź na to pytanie może wydawać się oczywista, to jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele różnego rodzaju kadzideł jest dostępnych, to sprawa zaczyna się komplikować.

Jak palić kadzidła naturalne w pęczku, a jak sproszkowane? Jak palić kadzidła patyczki? Co jest potrzebne, aby palić kadzidła? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w tym wpisie.

Kadzidła w stożku, czy na patyczku, a może w pęczku?

To jedno z pierwszych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć. Od formy kadzidła, zależy sposób jego palenia. Teoretycznie poza kształtem, kadzidła nie różnią się od siebie. Jeśli porównamy ich skład, będzie bardzo podobny. Choć naturalnie poza kadzidłami naturalnymi lub wykonanymi z naturalnych składników, można także kupić kadzidła sztuczne. W takim przypadku skład ma już znaczenie. Skupmy się jednak na tej pierwszej grupie kadzideł.

Dlaczego więc forma ma znaczenie? Ponieważ wpływa na to, jak intensywnie spala się kadzidło. Kadzidło na patyczku spala się tak samo przez cały czas, a kadzidło stożkowe z każdą chwilą spala się coraz intensywniej.

Możesz także sterować intensywnością kadzidełek na patyczku poprzez zapalenie kilku na raz lub poprzez połamanie patyczka na mniejsze części.

Jak palić kadzidła patyczki?

Najlepiej w specjalnych podstawkach lub kominkach. Ale naturalnie możesz użyć do tego nawet wazonu lub doniczki. Sprawdź jak wiele pięknych kominków oraz podstawek do kadzidełek znajdziesz w naszej ofercie.

Z kolei kadzidła sproszkowane lub zmielone spalają się bardzo intensywnie, podobnie jak naturalne pęczki w całości.

Jak palić kadzidło?

Najprostszy sposób palenia kadzideł, przede wszystkim sproszkowanych, to użycie węgielka. Do takiego sposobu warto mieć kadzielniczkę, ale tak naprawdę wcale nie jest to konieczne.

Jeśli nie masz kadzielniczki, możesz zastąpić ją jakimkolwiek naczyniem lub pojemnikiem żaroodpornym. Naturalnie węgielek osiąga bardzo wysoką temperaturę, dlatego dodatkowo na dno naczynia warto wsypać piasek, a dopiero na nim położyć węgielek.

Pamiętaj także, że naczynie może się bardzo nagrzać, dlatego nie stawiaj go na meblach. Najlepiej dodatkowo użyj podstawki. Kadzidło palone w ten sposób będzie palić się bardzo intensywnie. Musisz spodziewać się dużej ilości dymu.

Właśnie z tego względu kadzidła na węgielku najlepiej palić w kadzielniczce. Tak palone kadzidło pali się wolniej i wytwarza się mniej dymu. Jeśli szukasz kadzielniczki, sprawdź naszą ofertę. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Gdy masz już naczynie lub kadzielniczkę, sprawa jest bardzo prosta. Podpal węgielek, najlepiej trzymając go w szczypcach i jak tylko złapie żar, odłóż go na przeznaczone dla niego miejsce. Następnie na rozżarzony węgielek połóż pożądaną ilość kadzidła w proszku lub pokruszonych kadzideł naturalnych z pęczka i przykryj.

To wszystko. Pamiętaj, aby po wypaleniu się kadzidła, przewietrzyć mieszkanie. Nie ma potrzeby siedzieć w gęstym dymie. I nie martw się, dym uleci, ale woń kadzidła pozostanie.

Kadzidła w pęczku i palo santo

Zdecydowanie najprostszym sposobem na użycie kadzidełek w pęczku lub palo santo jest po prostu rozpalenie go, jak kadzidełka na patyczku. Następnie pozwalamy mu chwilę się palić i zdmuchujemy płomień. Następnie możemy przystąpić do okadzania siebie, mieszkania, czy biura.

Gdy chcemy powtórzyć proces kadzenia, po prostu ponownie rozpalamy kadzidło. A jeśli już skończyliśmy, to wystarczy upewnić się, że kadzidło na pewno już się nie tli i odłożyć je w bezpieczne miejsce.

Czy warto pamiętać jeszcze o czymś podczas palenia kadzideł? Na pewno nie zostawiaj rozpalonej kadzielniczki lub kadzidła bez opieki, zwłaszcza jeśli wśród twoich domowników są dzieci lub zwierzęta. Pamiętaj także aby dwa razy sprawdzić, czy węgielek zgasł, zanim odłożyć kadzielniczkę lub wyrzucisz węgielek do kosza!