Kominki do wosku

Kominki do wosku to niezbędny element do cieszenia się cudownymi zapachami, jakie oferują różne woski w naszej ofercie. W MayaBoo znajdziesz wiele różnego rodzaju modeli kominków do wosku, które nie tylko będą sprawdzać się w swojej podstawowej roli, ale będą także cudownym elementem dekoracyjnym. Zobacz nasze kominki do wosku i spraw sobie lub najbliższej osobie piękny prezent.

Kominki do wosku

Kominki zapachowe to niezbędny element do korzystania z wosków zapachowych oraz aromaterapii. Wszystkie niezbędne informacje o aromaterapii znajdziesz tutaj. Kominki do wosku pozwolą ci ceszyć się przytulnie pachnącym wnętrzem, a przy okazji będą piękną dekoracją. Aby cieszyć się cudownymi zapachami w domu, wystarczy, że w kominku umieścisz olejek eteryczny lub wybrany wosk, a następnie podgrzejesz go przy pomocy podgrzewacza. Szczegółowe informacje o tym, jak korzystać z wosków, znajdziesz w osobnym artykule.

Kominki zapachowe do różnych zastosowań

Moc olejków eterycznych znana jest ludzkości od tysięcy lat. Kominki zapachowe umożliwiają Ci korzystanie z dobroczynnych właściwości olejków eterycznych na wiele sposobów. Możesz w nich podgrzać mieszankę olejków eterycznych z wodą lub, co o wiele praktyczniejsze, woski zapachowe z naturalnych składników, które zawierają w sobie także olejki eteryczne.

Woski zapachowe stały się alternatywą dla świec zapachowych czy kadzidełek. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych wosków zapachowych od renomowanych producentów – m.in. Yankee Candle oraz Woodwick.

Nasze kominki zapachowe to produkty wysokiej jakości, dzięki czemu będziesz z nich korzystać przez bardzo długi czas. Kominki do wosku wykonane są wyłącznie z odpornej na wysoką temperaturę ceramiki.

Kominki do wosku – szeroki wybór

W naszej ofercie znajdziesz bardzo duży wybór kominków zapachowych. Niezależnie od tego, czy lubisz minimalistykę, czy ciekawe wzory. Mamy eleganckie kominki do aromaterapii, jak i bardziej wyszukane egzemplarze.

Nasze kominki do wosku możesz także stosować do olejków. Tak naprawdę kominki te nie różnią się niczym od siebie. Kominki używane do olejków są zazwyczaj nieco mniejsze od kominków do wosków. Wynika to z tego, że olejek jest o wiele bardziej skoncentrowany od wosku i potrzebujemy o wiele mniej miejsca w misce kominka do olejku niż wosku.

My zdecydowanie polecamy używać kominki do wosku. Nie tylko dlatego, że możemy otoczyć się o wiele większą ilością różnych zapachów, ale także ze względów praktycznych.

Gdy korzystamy z olejków eterycznych, mieszanka wody i olejków całkowicie wyparowuje. Jeśli w misce kominka nie będzie płynu, a my dalej będziemy ją podgrzewać, możemy w końcu doprowadzić do pęknięcia kominka.

Wosk z kolei nigdy nie odparuje w całości, dlatego możemy spokojnie podpalić tealighta w kominku i cieszyć się zapachem wosku podczas sprzątania, czy kąpieli. Nawet jeśli zapomnimy o wosku, to podgrzewacz po prostu sam się wypali…

Na co warto zwrócić uwagę kupująć kominek do wosku?

Kupując kominek do wosku warto zwrócić uwagę na wysokość kominka. To właśnie odległość pomiędzy podgrzewaczem a miską z woskiem decyduje o tym, jaka będzie intensywność zapachu.

Jeśli wosk będzie umieszczony nisko nad podgrzewaczem, bardzo szybko się rozpuści i nabierze wysokiej temperatury. Będzie szybko i intensywnie pachniał, ale też szybciej straci swoje właściwości. Jeśli zależy nam na długiej sesji zapachowej, warto korzystać z wyższych kominków. Mniej więcej 10 cm to optymalna wysokość dla kominka do wosku.