Dzwonki wietrzne

Dzwonki wietrzne to rozwiązanie, które znane było już wiele wieków temu. Znali je na przykład już w starożytni Rzymianie, którzy wieszali je przede wszystkim w ogrodach. Zadaniem dzwonków wietrznych było przepędzanie złych mocy.

Z kolei na Dalekim Wschodzie dzwonki wietrzne znajdowały się w świątyniach oraz domach i miały zapewnić domownikom pomyślność.

Dziś, dla większości z nas, dzwonek wietrzny to najczęściej po prostu forma pięknej ozdoby domu, altany, tarasu lub balkonu.

Jeśli chodzi o budowę, to najczęściej spotykamy dwa rodzaje dzwonków wietrznych: dzwonki wietrzne bambusowe oraz dzwonki wietrzne metalowe.

Niezależnie od materiału, konstrukcja dzwonków jest taka sama. Standardowy dzwonek zbudowany jest z kilku metalowych lub bambusowych rurek, które powieszone są na sznurkach.

Dzwonek wietrzny wydaje bardzo kojący i przyjemny dźwięk i właśnie to jest największa zaleta dzwonka. Poruszane wiatrem dzwonki będą grały jedyną w swoim rodzaju muzykę matki natury.

Jednak dzwonek wietrzny to nie tylko ozdoba, ale także sposób na zatrzymanie złej energii przed dostawaniem się do naszych wnętrz. Według zasad feng shui, dzwonek powietrzny należy do tak zwanych remediów ochronnych.

Dzwonek wietrzny posiada naturę różnych żywiołów – w zależności od materiału z jakiego jest wykonany, a także od kształtu, czy koloru. Dzwonek wietrzny możesz montować w dowolnym miejscu. Jednym z nich są drzwi wejściowe, dzięki czemu będziemy słyszeć ich dźwięk za każdym razem przy otwieraniu drzwi. Dobrym pomysłem jest też powieszenie dzwonka na klatce schodowej lub na przykład nad biurkiem w pracy.

Dzwonki wietrzne – DIY

Dzwonki wietrzne pojawią się w naszej ofercie w niedalekiej przyszłości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dzwonek wykonać samodzielnie w domu i cieszyć się oryginalną ozdobą już teraz.

Aby stworzyć własny, unikatowy dzwonek wietrzny potrzebujesz przede wszystkim chęci i takiego miejsca jak garaż, strych, piwnica lub skrytka. I oczywiście odrobinę fantazji i kreatywności.

Dzwonek wietrzny możesz wykonać dosłownie z wszystkiego, co znajdziesz w miejscach, w których odkładasz tzw. “przydasie”. Mogą to być na przykład stare klucze, sztućce, listewki, które dodatkowo możesz pomalować na dowolny kolor.

Najprostszy dzwonek stworzysz odwracając doniczkę i mocując do niej np. kapsle lub guziki na sznurkach. Sądzimy, że jak zaczniesz szukać, sama odkryjesz, co w Twoim domu najlepiej sprawdzi się jako materiał na dzwonek.